background

Модульна система

Вироби з пористого бетону AEROC виготовляються з чітко визначеними розмірами. Тому доцільно вже на етапі проектування слідувати узгодженим розмірами модулів.

Для виробів AEROC розмір базового модуля в горизонтальному напрямку становить 2М і в вертикальному напрямку 2М. Модульний розмір М = 100 мм. Виходячи з технологічних особливостей виготовляються вироби лише з певними стандартними розмірами (див. Вироби AEROC).

Горизонтальні модулі

При проектуванні будівлі осі слід розташовувати з кроком n • 2M. Зовнішні стіни слід пов’язати з осями таким чином, щоб внутрішній край блоку був на відстані 150 мм від осі. Внутрішні несучі стіни бажано розташовувати таким чином, щоб вісь розташовувалася між обома поверхнями стіни і як мінімум на 100 мм всередину від поверхні стіни. Таким чином мінімальна товщина навантаженої по обидва боки стіни становить 200 мм. Цим забезпечується необхідна площа спирання панелей на несучу стіну. Прорізи для вікон і дверей також рекомендується проектувати кратними 2М. Зовнішня стіна цоколя і підвалу зв’язується з розташованої вище зовнішньою стіною таким чином, що між готовими зовнішніми поверхнями виходить сходинка 15 … 35 мм.

Прив’язка цоколя до модульної системи

 

Вертикальні модулі

У вертикальному напрямку використовуються основні модулі 2М, аналогічні з розміром висоти блоків AEROC (розраховуючи також товщину клейового шва в укладанні). На перекриттях іноді виникає розрив, тому що товщина з/б багатопустотних панелей складає 220 і 265 мм. Часто корисним буває класти поверх панелей перекриттів відпиляний до потрібної висоти блок. В такому випадку цегляна футерування стіни збігається з нормальним вертикальним модулем 1М. Висоту віконного прорізу також рекомендується проектувати кратною 2М, щоб зменшити необхідність розрізання блоків. Нижче зображені в розрізі креслення дотримують попередніх інструкцій.

 

Вертикальна модульна система для зовнішньої стіни з блоків AEROC D300        Вертикальна модульна система для стін з блоків AEROC D500 з футеровкою

phone image
Зворотній зв'язок