background

Екологічні переваги газобетону

Газобетон автоклавного тверднення AEROC є штучним каменем, що складається з безлічі заповнених повітрям рівномірно розподілених комірок. Завдяки комірчастій структурі має низьку щільність і теплопровідність. Автоклавна обробка матеріалу дозволяє отримувати стабільні в часі фізико-механічні властивості. Завдяки високій паропроникності і теплоакумулюючій здатності газобетону створюється сприятливий мікроклімат усередині приміщення. Газобетон AEROC не токсичний, хімічно інертний, біологічно стійкий матеріал, не виділяє шкідливих елементів при підвищеній температурі. Ці переваги обумовлюють пріоритетне використання газобетону AEROC як стінового матеріалу для зведення житлових і громадських будівель різної поверховості.

Технологія виготовлення

Газобетон торгової марки AEROC – екологічно чистий будівельний матеріал, отриманий з виключно природних компонентів: тонкомолотого кварцового піску, високомарочного цементу з відсутністю добавок, меленої негашеного вапна, гіпсового каменю і води. В якості коміркоутворювача виступає алюмінієва пудра. Вироби AEROC не містять сланцеву золу. Алюмінієва пудра міститься в газобетоні в дуже малій кількості (0,1% від загальної маси). Її додають для забезпечення газоутворення, і по завершенні цього процесу алюміній виявляється в газобетоні в складі комплексних сполук, нейтральних і нешкідливих для людини.

Екологічні показники

Для матеріалів, що застосовуються в житловому будівництві, норма радіоактивності становить 370 Бк/кг. В цьому відношенні газобетон відноситься до найменш небезпечних матеріалів, оскільки його питома ефективність природних радіонуклідів нижче 54 Бк/кг. Такий показник відповідає умовному першого класу екологічної безпеки.

Екологічні переваги

Газобетон AEROC на 70-80% складається з звичайного повітря, який міститься в комірках матеріалу. Після автоклавної обробки газобетон AEROC містить всього до 20 кг хімічно пов’язаного алюмінію, який надходить в матеріал як в чистому вигляді (приблизно 400 грам на 1 куб), так і у вигляді оксиду алюмінію, що міститься в цементі. Для порівняння, 1 куб.м керамічної цегли містить 200-400 кг оксидів алюмінію, які є основою глинозему і різних глин. Однак, в обох випадках переживати не варто: окислений алюміній – одне з найбільш стійких хімічних сполук, застосовується в т.ч. і при виготовлення посуду. Матеріал є неорганічним і стійким до шкідників. Терміти, гризуни і комахи не можуть селитися в суцільних стінах, побудованих з стінових газобетонних блоків. Негорючість газобетону дає можливість не враховувати настільки небезпечний фактор, як токсичні викиди при згоранні речовин. Повітря-і паропроникність дозволяють стінам «дихати», підтримуючи природний мікроклімат в приміщенні, екологічну чистоту приміщення, відсутність поживного середовища для мікроорганізмів або паразитів, перешкоджає утворенню на стінах грибка і цвілі.

AEROC – перший і єдиний газобетон в Україні, який отримав екологічний сертифікат

Компанія «Аерок» пройшла процедуру екологічної сертифікації продукції відповідно до вимог міжнародних екологічних стандартів серії ISO 14024: 1999 і отримала екологічний сертифікат № UA. 08.002.341. Результати екологічної сертифікації асортименту газобетону автоклавного тверднення AEROC (щільністю D300, D400 і D500) показали, що при його виробництві не використовуються токсичні хімічні речовини, такі як пластифікатори і наповнювачі, а готові вироби характеризуються зниженим рівнем радіоактивності, високим рівнем міцності і поліпшеними експлуатаційними характеристиками, такими як довговічність, надійність, теплопровідність, стійкість до вологи. Компанія АЕРОК отримала право маркувати свою продукцію знаком екологічного маркування «Зелений журавлик», який підтверджує екологічну перевагу і безпеку газобетону AEROC.

Газобетон АЕРОК – самий доброзичливий будівельний матеріал

Будівництво будинку з блоків AEROC завдає мінімальної шкоди навколишньому середовищу. Набагато меншої, ніж будівництво дерев’яного, цегельного або каркасного будинку.

Щоб побудувати дерев’яний будинок площею 100 кв.м потрібно вирубати 0,1 га соснового лісу. Щоб побудувати такий же будинок з цегли, потрібно викопати більше 100 тонн глини і витратити десятки мегават енергії на випалення сировини. У виробництві каркасного будинку значну частку займають синтетичні полімери. Для будівництва будинку з блоків AEROC площею 100 кв.м достатньо 15 тонн мінеральної сировини і декілька мегават для її обробки. Будинки з автоклавного газобетону відрізняються високою довговічністю, так як цей матеріал не горить, не іржавіє, не гниє, не боїться цвілі, не взаємодіє з водою (не розчиняється і не вимивається), не схильний до пошкоджень від гризунів і комах.

phone image
Зворотній зв'язок